دانشمند شهید مصطفی احمد روشنی

امروز ساعت 8:30  صبح یک ‌موتورسیکلت با چسباندن یک بمب مغناطیسی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ در خیابان سیدخندان ابتدای خیابان گل نبی این خودرو را منفجر کرد

‌این خودرو سه سرنشین داشته که یک نفر از آنها به اسم مصطفی احمد روشنی، استاد پلمیر دانشگاه صنعتی شریف است بر اثر این انفجار به شهادت رسیده است و دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

این انفجار در ساعت 8:20 دقیقه صبح امروز 21 دی ماه و در سالگرد شهادت مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای  رخ داد است. به گفته شاهدان عینی فرد تروریست یک بمب دستی را به درب خودروی وی چسبانده بود.


برخی منابع خبری شهید روشنی را مسئول بازرگانی نیروگاه نطنز و یکی از  دانشمندان هسته‌ای ایران معرفی کرده اند. وی متولد سال 1358 و فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف بوده است.

همچنین صفرعلی براتلو دبیر شورای تأمین استان تهران جزئیاتی از ترور شهید مصطفی احمدی‌روشن ‌اشاره کرد و اظهار داشت: این بمب از نوع مغناطیسی و همان‌هایی است که قبلا نیز برای ترور دانشمندان از آنها استفاده می‌شده و در واقع کار صهیونیست‌هاست.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در آستانه انتخابات تلاش صهیونیست‌ها این است که فضا را امنیتی کنند تا کاهش مشارکت صورت گیرد.

دبیر شورای تأمین استان تهران با بیان اینکه دشمنان ‌احساس کرده‌اند که تحریم‌ها و فشارهای تحریم به تنهایی پاسخ نمی‌دهد، گفت: از این رو آنها تلاش می‌کنند ‌با این ترورها فضا را امنیتی کرده و کاهش مشارکت را در انتخابات رقم بزنند.

براتلو با تأکید بر اینکه این ترورها قطعا محکوم به شکست است و مردم منسجم‌تر و آگاه‌تر می‌شوند، گفت: ‌دشمنان انقلاب اسلامی اهمیت و جایگاه جمهوری اسلامی ایران را دریافته‌اند و دست به این اقدامات می‌زنند.

وی یادآور شد: دشمن می‌خواهد از غفلت ما سوء‌استفاده کند از این رو مردم باید بیشتر در صحنه حضور پیدا کنند.

دبیر شورای تأمین استان تهران در پایان به جلسه شورای تأمین استان در این زمینه نیز اشاره ‌کرد و گفت: شورای تأمین حتما به این مسئله رسیدگی می‌کند.

/ 0 نظر / 17 بازدید