کلینتون اعتراف کرد

کلینتون اعتراف کرد: تحریم نفت ایران سخت و دشوار است

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آمریکا اذعان کرد تحریم نفت ایران برای مشتریان بزرگ این کشور سخت و دشوار است و این کار به ازخودگذشتگی نیاز دارد.

خبرگزاری فارس: کلینتون اعتراف کرد: تحریم نفت ایران سخت و دشوار است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس هیلاری کلینتون ، در دیدار با  وزیر خارجه کره جنوبی تصریح کرد برای کشورهای دیگر تصمیم برای قطع خرید نفت ایران دشوار است و نیاز به از خود گذشتگی دارد.

کلینتون  که در کنفرانس خبری با همتای کره‌ای خود ، کیم سونگ هوان در واشنگتن شرکت کرده بود ، تصریح کرد من اولین کسی بودم که اذعان کردم  ما از دیگر کشورها برای فشار بیشتر بر ایران ، انتظار تصمیم ‌های دشوار و حتی از خود گذشتگی داریم .

وی افزود ما با یکدیگر همکاری خواهیم کرد . ما در حال پیشرفت هستیم و من فکر می‌کنم مذاکرات با مشتریان بزرگ نفت ایران طی ماههای آینده مثبت خواهد بود .

هیلاری کلینتون تاکید کرد هدف تحریم‌ های آمریکا  متوقف کردن جریان پول نقد به تهران و نشان دادن همبستگی جهانی علیه برنامه هسته‌ ای‌ این کشور  است .

آمریکا با اعمال تحریم‌هایی که علیه ایران به تصویب رسانده ، از دیگر کشورها خواسته است که از خرید نفت ایران خود داری کنند . تحریم بانک مرکزی ایران ، از جمله مهم‌ ترین این تحریم‌هاست که پرداخت پول نفت به ایران را دشوار خواهد کرد . با این حال کشورهای آسیایی ، در همراهی  کامل با این تحریم‌ ها رغبتی از خود نشان نداده‌ اند چرا که از این مساله ترس دارند که اقتصاد شان لطمه ببیند .

کلینتون افزود مذاکرات با مقامهای کره جنوبی برای معاف شدن این کشور از برخی تحریمهای اعمال شده بر ضد ایران در جریان است .

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد در  صورت حذف نفت ایران ، میزان کمبود نفت در جهان شش برابر خواهد شد .

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود در حالی که ایران هنوز نفت خود را به بازار عرضه می‌کند 500  هزار بشکه کمبود  نفت وجود دارد و اگرنفت ایران بر اثر تحریم حذف شود ، این رقم شش برابر شده و میزان کمبود نفت به سه میلیون بشکه در روز می‌رسد

/ 0 نظر / 22 بازدید