دختر ایرونی

دخترایرونی.دخترتهرونی.دخترایرانی.دخترتهرانی.دختران ایران زمین.دختران دانشجو.دختر خارجی

«قلاده‌های طلا» را تحریم کنید
ساعت ٦:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
حرکت فیس‌بوکی جریان سبز+ کامنت‌ها
«قلاده‌های طلا» را تحریم کنید

خبرگزاری فارس: فیلم قلاده‌های طلا که به بررسی حوادث پس از انتخابات 88 می‌پردازد علی‌رغم استقبال در سالن سینماها مورد توهین و تحریم جریان موسوم به سبز در صفحات اجتماعی قرار گرفته و از بازیگران این فیلم با الفاظ رکیکی یاد می‌شود.

خبرگزاری فارس: «قلاده‌های طلا» را تحریم کنید

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، اکران فیلم قلاده‌های طلا که بر اساس حوادث واقعی رخ داده بعد از انتخابات ریاست جمهوری ساخته و هم‌اکنون بر پرده سینماهای تهران و شهرستان‌هاست بازتاب‌های زیادی را در داشته است که یکی از این فضاها صفحات اجتماعی چون فیس بوک است.

برخی از افراد وابسته به جنبش موهوم سبز که عموما نیز در خارج از ایران سکونت دارند با راه‌اندازی صفحات تحریم قلاده‌های طلا درصدد کاهش فروش این فیلم هستند. این حرکت همانند حرکتی است که سال گذشته در برابر اکران نوروزی اخراجی‌های3 رخ داد و نتیجه آن فروش 6میلیاردی آن فیلم بود.

نکته جالب توجه این است که اکثر اداره‌کنندگان این فیلم قلاده‌های طلا را ندیده‌اند و صرفا بر اساس فرضیاتی که می‌گویند این فیلم تحریف جنبش سبز ایران است. هر چند برخی از افراد از این فیلم در این صفحات دفاع می‌کنند اما با توهین‌های بیشمار مدعیان آزادی بیان مواجه می‌شوند.

ضمن این که برخی صفحات برای تحریم و توهین به بازیگران این فیلم نیز ایجاد شده که در آنها توهین‌های بیشرمانه‌ای به بازیگران این فیلم شده است.

این نکته نیز قابل توجه است که طی دو سال اخیر فیلم‌های زیادی با نگاهی جانبدارانه به جنبش سبز در سینمای ایران ساخته شده و که اتفاقا از کمک‌های مالی دولتی نیز بهره برده بودند اما این که چند فیلم مخالف نظرات عده معدودی فیس‌بوک نشین قرار می‌گیرد و جنبش تحریم علیه یک فیلم راه می‌افتاد از اقتضائات مدعیان آزادی بیان و دموکراسی‌خواهان است.

در ذیل برخی نظرات این صفحات در پی می‌آید که برخی از آنها به دلیل شدت توهین های غیرقابل انتشار است.

* شریفی‌نیا. تو یه موجود بی شرف و کثیفی

* سرنوشت پایان نامه منتظر قلاده های طلا هم هست

* درس عبرت میشه واسه کسایی که در آینده میخوان به هر دلیلی به خون نداها و سهراب ها توهین کنن... از حق خودمون میگذریم ، ولی از حق اونا نه

* آنها که "بخاطر یک مشت دلار" هنر خود را فروختند و قلاده ای از طلا بر گردن انداختند.

* دیدن فیلم = خیانت به تمام خون های ریخته شده !

* با شرف‌ها با حیاها این فیلم و تحریم می کنن.

* میترسم این موج منفی سبب بشه که افراد بیشتری از سر کنجکاوی برن فیلم رو ببینن که چیه که این همه سروصدا کرده، کپی خیابونی این فیلم داره توزیع میشه، این افراد می‌تونن استفاده کنن.

* قلاده گردن شماهاست که ندیده تحریم میکنید بابا 1 سکانکس به بی گناهی ندا اختصتص داره

* محسن جان خفه شو لطفن

* اینجا پیج تحریم قلاده‌های طلاست، پس اینا که میان طرفداری میکنن دلیلش چیه؟ خوب تابلوست که شما ساندیس خورای شورای نظارت بر فضای مجازی هستین، راستی ساعتی چند می‌گیرین؟

* لعنت به تمام بازیگرای ... این فیلم

* قلاده‌های طلا= تعدادی ...  مثل شریفی نیا

 

* ننگ بر وطنفروشانی که حاضرند خود را بفروشند و هنر و هنرمند را لکه‌دار کنند.

* مثه اینکه قرار نیست سلحشورها و ده‌نمکی‌ها و شریفی‌نیاها و شمقدری‌ها و حامد کلاهداری ها تمام شوند.  واقعا متأسفم واسه مملکتی که دیگه سینماش هم داره خریده میشه.  امسال هم جشنواره فجر فیلم های خوبی داشت ولی فیلمی بانام قلاده های طلا کاری ازابوالقاسم طالبی آنچنان باتبلیغات سوء دربوق شیپور مافیای سینما قرارگرفت و آنچنان برای فروش آن درتهران تبلیغ شده بود که من و برخی دوستانم دربرف وباد مشهد درصف دیدن این فیلم ایستادیم و زمانیکه به داخل سینمارفتیم بسیارخوشحال بودیم. 

 

*داشتم باخودم می‌گفتم ایکاش همون موقع که اسم شریفی‌نیا رو در شروع فیلم دیدم سالن رو ترک می‌کردم.

* چقدر تعصب چشماتونو کور کرده!!!  فیلمی رو که ندیدید باهاش مخالفت می‌کنید!!!  زنده باد این دموکراسیتون!! زنده باد "زنده باد مخالف من" گفتنتون!!

* آخه چرا الکی حرف مفت می‌زنی برادر من؟! سالنهای اکران "گشت ارشاد" از قلاده‌های طلا هم بیشتره.اصلا حالا کی گفته این دو فیلم برابر هم هستند؟!!

* امین حیایی نیز مثل محمدرضا شریفی‌نیا یک خائن به مردم است... ما از امین حیایی متنفریم.... او دستش آغشته به خون مردم است....

* ما فلانی رو تحریم می‌کنیم، آخ مامان جون،احتمالا تحریم شما مثل تحریم نفتی غربی‌هاست، به خودتون برمیگرده.

* بابا بس کنید این مرده باد زنده بادها رو ... چیکار کرده بیچاره مگه ... فراموش کردید اونم یه انسانه و در امدش از همین راهه بازیگریه .... !

* تنفر از امین حیایی خیلی‌های دیگه هم بازیگر هستند....

* بعضی‌های اسمشون حیا داره ولی بی‌حیا هستند و برخی هم در اسمشان شریف هست ولی از همه بی‌شرف‌تر هستند.

 

 

 

با توجه به حملات ضد انقلابی فوق الذکر پیش بینی می شود، فروش فیلم قلاده های طلا بیش از پیش افزایش یابد.


 
کلینتون: نشست ایران و 1+5 روز 13 آوریل در استانبول برگزار می‌شود
ساعت ٦:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
کلینتون: نشست ایران و 1+5 روز 13 آوریل در استانبول برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که نشست ایران و گروه 1+5 روز 25 فروردین در استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

خبرگزاری فارس: کلینتون: نشست ایران و 1+5 روز 13 آوریل در استانبول برگزار می‌شود

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس"، "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که ایران و شش قدرت جهانی موافقت کردند که نشست آتی آنها روز 13 آوریل [25 فروردین] در استانبول ترکیه برگزار شود.

کلینتون این موضوع را طی کنفرانس مطبوعاتی پس از کنفرانس امنیتی در عربستان سعودی اعلام کرد.

آخرین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 حدود 14 ماه پیش در استانبول ترکیه برگزار شد اما این گفت‌وگوها به دلیل اختلافات دو طرف درباره موضوعات مورد بحث بدون نتیجه به پایان رسید.


 
اسرائیل تصمیمی برای مشارکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از تسلیحات اتخاذ نکرده است
ساعت ٦:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
نسخه چاپیارسال به دوستان
نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل:
اسرائیل تصمیمی برای مشارکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از تسلیحات اتخاذ نکرده است

خبرگزاری فارس: رژیم صهیونیستی که بیش از 200 کلاهک هسته‌ای دارد اعلام کرد که اسرائیل هیچ تصمیمی برای مشارکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از تسلیحات اتخاذ نکرده است.

خبرگزاری فارس: اسرائیل تصمیمی برای مشارکت در کنفرانس خاورمیانه عاری از تسلیحات اتخاذ نکرده است

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "رون پروسور" نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت که کابینه اسرائیل هنوز هیچ تصمیمی برای حضور در کنفرانس "خاورمیانه عاری از تسلیحات اتمی" اتخاذ نکرده است.

وی ادامه داد تا زمانی که صلحی جامع در منطقه وجود نداشته باشد، هیچ توافقی درباره منطقه عاری از تسلیحات نمی‌تواند وجود داشته باشد.

سازمان ملل قصد دارد انتهای سال جاری کنفرانس "خاورمیانه عاری از تسلیحات اتمی" را برگزار کند و ابراز امیدواری کرده است که اسرائیل نیز در این نشست حضور یابد.

رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه به شمار می‌آید. این رژیم در زرادخانه‌های خود بیش از 200 کلاهک هسته‌ای دارد و تا کنون نیز پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی را نیز امضا نکرده است.

رون پروسور که با خبرگزاری فرانسه مصاحبه می‌کرد، افزود: اسرائیل فقط زمانی تمایلی برای پیوستن به منطقه عاری از تسلیحات اتمی خواهد داشت که صلحی فراگیر در منطقه حکمفرما باشد اما این چیزی است که ما احساس می‌کنیم کاملا فراهم نیست.

"بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل از اسرائیل درخواست کرده تا در کنفرانس خاومیانه عاری از تسلیحات اتمی مشارکت کند اما تل‌آویو هنوز هیچ پاسخی به درخواست سازمان ملل نداده است.


 
قوای سه گانه یک قرارگاه مقاومت و جهاد اقتصادی تشکیل دهند
ساعت ٦:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
نسخه چاپیارسال به دوستان
حجت‌الاسلام سالک در گفت‌وگو با فارس:
قوای سه گانه یک قرارگاه مقاومت و جهاد اقتصادی تشکیل دهند

خبرگزاری فارس: نماینده منتخب مردم اصفهان در دور نهم مجلس گفت:قوای سه گانه باید یک قرارگاه مقاومت اقتصادی را تشکیل دهند و همه ابعاد تحقق شعار استراتژیک امسال را شناسایی و اجرا کنند.

خبرگزاری فارس: قوای سه گانه یک قرارگاه مقاومت و جهاد اقتصادی تشکیل دهند

حجت‌الاسلام احمد سالک نماینده منتخب مردم اصفهان در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرا رسیدن یوم‌الله ۱۲ فروردین، این روز را نقطه عطف تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: باید دستاوردهای بی‌نظیر و کم‌نظیر انقلاب اسلامی را با تمام قوا و در همه ابعاد حفظ و تقویت و آنها را برای نسل جوان و آینده کشورمان تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه 98 و ۲ دهم درصد ملت ایران به شیوه حکومتی جمهوری اسلامی رای دادند، گفت:‌ ملت ایران با این رأی مسیر حرکت کشور و انقلاب را از مسیر طاغوت به سمت مسیر حق در چارچوب مبانی اسلام ناب محمدی(ص) با محوریت ولایت فقیه تغییر دادند.

نماینده منتخب مردم اصفهان در مجلس نهم ادامه داد: ‌تجلی «جمهوری اسلامی» در قالب «نظام ولایت فقیه» شکل گرفته است، که ملت بزرگ ایران آن را احیا کرده و امروز تبدیل به الگویی برای ملت‌های منطقه و جهان شده است و با گذشت زمان ابعاد حقیقی و این شیوه حکومتی آشکارتر نیز خواهد شد.

حجت‌الاسلام سالک با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی و تحولاتی که در جهان ایجاد کرده است، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران نماد نبرد حق و باطل در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... است و بر اساس وعده‌های الهی در قرآن کریم، حاکمیت حق در زمین محقق خواهد شد و حکومت‌های طاغوت از بین خواهد رفت. کما اینکه به تدریج شاهد زوال و اضمحلال حکومت‌های دیکتاتور و استکباری در مقابل جمهوری اسلامی هستیم که نکته‌ای بسیار مهم است و این در حالی است که دشمنان همه تلاش خود را برای نابودی جمهوری اسلامی به کار بسته‌اند.

وی با اشاره به موج بیداری اسلامی در خاورمیانه و موج بیداری در جهان گفت:‌ ایستادگی و مقاومت ملت ایران موجب بیداری ۹۹ درصدی ملت‌ها در مقابل یک درصد حاکمان سلطه‌گر و سرمایه‌دار ضد انسان و بشر شده است که شبکه صهیونیزم جهانی و مفسدین جهان را تشکیل می‌دهند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تاکید کرد: رمز موفقیت ملت ما در این راه؛ بصیرت، معرفت، کمال طلبی و اتحاد در پیروی از ولایت فقیه بوده است و ما باید هوشیار باشیم و این رموز موفقیت را حفظ و تقویت و آن را برای نسل جدید تبیین کنیم و اگر به این مسئله کم‌توجهی کنیم دچار مشکلات خواهیم شد.

سالک در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی » گفت:‌ این نامگذاری بر اساس مطالعات دقیق و استراتژی قوی نظام بوده است. همانطور که جمهوری اسلامی در بسیاری از ابعاد موفقیت‌های بزرگی بدست آمده است، کسب موفقیت در حوزه اقتصادی نیز بسیار حائز اهمیت است و شعار جهاد اقتصادی در همین راستا است.

وی ادامه داد: برای تحقق جهاد اقتصادی نیاز به «حمایت از تولید ملی و داخلی» است که بسیار مهم و اساسی است. رفع بسیاری از معضلات اقتصادی بستگی به تحقق این شعار دارد که دولت و مجلس باید با همکاری و بسترسازی مناسب، آن را به بهترین شکل ممکن اجرا کنند و موانع را برطرف کنند.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن علیه کشورمان گفت: قوای سه گانه باید یک قرارگاه مقاومت اقتصادی را تشکیل دهند و همه ابعاد تحقق این شعار استراتژیک را شناسایی و اجرا کنند.

نماینده منتخب مردم اصفهان در دور نهم مجلس خاطرنشان کرد: شبکه نفوذ صهیونیسم جهانی و کارتل‌های یهود و صهیونیسم همواره سعی داشته است با سناریوهای پیچیده به اسلام و نظام اسلامی ضربه بزند. معتقدم دشمنی نظام سلطه پیچیده و عمیق است که باید مسئولان ذی‌ربط زوایای پنهان و آشکار مسئله را شناسایی و با هوشیاری اسلامی آنها را خنثی کنند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که با تحقق شعار امسال و گام بزرگ و موثر در استقلال اقتصادی کشور برداشته شود و دستاوردهای جمهوری اسلامی برای مردم کشورمان و ملت‌های دنیا آشکارتر شود.


 
انفجار بمب مقابل منزل آیت الله سیستانی در نجف اشرف
ساعت ٦:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
انفجار بمب مقابل منزل آیت الله سیستانی در نجف اشرف

خبرگزاری فارس: منابع خبری عراق از انفجار بمبی صوتی توسط فردی ناشناس شب گذشته در خیابان "الرسول"، در شهر نجف و مقابل منزل آیت ‌الله سیستانی خبر دادند که به زخمی شدن دو زائر ایرانی منجر شد.

خبرگزاری فارس: انفجار بمب مقابل منزل آیت الله سیستانی در نجف اشرف

به گزارش فارس،‌ پایگاه خبری عراقی "شط العرب" اعلام کرد که شب گذشته فردی ناشناس بمبی صوتی را در خیابان "الرسول"، در نجف اشرف و مقابل منزل آیت ‌الله سیستانی منفجر کرد.

شط العرب در این خبر افزوده است که انفجار این بمب صوتی مجروح شدن دو زائر ایرانی را نیز به دنبال داشته است.

"ابومسعود ساعدی"، مسئول امداد و پیگیری ستاد "شمسا" در نجف اشرف نیز با تایید این خبر گفت: این بمب دست ساز رأس ساعت 11:40 دقیقه شب گذشته 11 فروردین ماه منفجر شد.

وی مجروح شدن دو زائر ایرانی در این انفجار را نیز تایید کرد.


 
شرکت سامسونگ الکترونیک کره جنوبی رسما از مردم ایران عذرخواهی کرد
ساعت ٦:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
با شنیع خواندن اقدام یکی از شبکه های تلویزیونی کابلی صهیونیست ها
شرکت سامسونگ الکترونیک کره جنوبی رسما از مردم ایران عذرخواهی کرد

خبرگزاری فارس: به دنبال ساخت و پخش یک تیزر تبلیغاتی از شرکت سامسونگ که در آن چند صهیونیست در تلاش برای نابودی نیروگاه هسته ای ایران هستند، کی، تی ، بآئه رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک (کره) از مردم ایران رسما عذرخواهی نمود.

خبرگزاری فارس: شرکت سامسونگ الکترونیک کره جنوبی رسما از مردم ایران عذرخواهی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، به دنبال ساخت و پخش یک تیزر تبلیغاتی از شرکت سامسونگ که در آن چند صهیونیست در تلاش برای نابودی نیروگاه هسته ای ایران هستند، کی، تی ، بآئه رئیس شرکت سامسونگ الکترونیک (کره) از مردم ایران رسما عذرخواهی نمود.

 

متن کامل نامه وی بدین شرح است:

 

شرکت سامسونگ الکترونیک بدین وسیله از اقدام شنیع یکی از شبکه های تلویزیونی کابلی اسرائیلی با نام HOT که با استفاده از یکی از محصولات این شرکت اقدام به تبلیغات برای شبکه خود نموده و سبب آزرده خاطر گشتن ملت ایران شده است، مراتب انزجار و تاسف عمیق خود را اعلام می نماید.

 

با توجه به پیشینه طولانی و ارادت عمیق شرکت سامسونگ الکترونیک نسبت به ملت شریف و صلح دوست ایران، این شرکت به مجرد حصول اطلاع توهین آمیز این تبلیغات، اکیدا خواستار توقف فوری آن شد و به علاوه بر توقف سریع فروش هرگونه از محصولات خود به این شبکه غیرحرفه ای پافشاری نمود.

 

شرکت سامسونگ الکترونیک به عنوان یکی از اعضای جامعه جهانی، احترام به همه ملل جهان را سرلوحه خود قرار داده و در همین راستا احترام زیادی برای ملت شریف ایران و فرهنگ غنی ایشان قائل است. از این رو مایل است بار دیگر از این عمل ناپسند که در آن یکی از کالاهای سامسونگ دستاویزی برای اهداف نادرست شبکه ای غیرحرفه ای قرار گرفته و سبب هتک حرمت ملت جمهوری اسلامی ایران شده است، پوزش خواسته و اطمینان دهد که در آینده با دقت کافی اجازه چنین استفاده ای را از کالاهای خود نخواهد داد.


 
اعتراض شدید وزیر اطلاعات به اظهارات خطیب جمعه مسجد الحرام
ساعت ٦:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
نسخه چاپیارسال به دوستان
اعتراض شدید وزیر اطلاعات به اظهارات خطیب جمعه مسجد الحرام

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات کشورمان که در سفر زیارتی حج عمره به‌سر می‌برد و اکنون مشرف به زیارت بیت‌الله الحرام در مکه مکرمه است، به اظهارات روز گذشته خطیب نمازجمعه مسجد الحرام واکنش نشان داد.

خبرگزاری فارس: اعتراض شدید وزیر اطلاعات به اظهارات خطیب جمعه مسجد الحرام

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی در مصاحبه‌ای با انتقاد از خطیب جمعه مسجد الحرام و رویکرد موجود در میان افرادی که می‌توانند جزو نخبگان سعودی تلقی شوند، به این مسئله اشاره کرد که چرا باید با احساسات مردم بر اساس برداشت‌های سوء از آیات قرآن کریم در موضوع سوریه بازی شود و از حرکت‌های مسلحانه، خراب‌کارانه و تروریستی در سوریه که با طراحی صهیونیست‌ها دنبال می‌شود، حمایت شود اما در مقابل نه از به خاک و خون کشیده شدن مردم در سایر کشور‌ها به ویژه بحرین و یمن سخنی گفته شود، نه از ظرفیت عظیم کنگره حج برای هم‌افزایی با حرکت جهانی «الی بیت المقدس» و «روز زمین» استفاده‌ای شود.

 

وی تأکید کرد که این‌گونه برخورد‌ها شأن خطیب جمعه نیست که باید عدالت داشته باشد.

 

مصلحی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نظر شما درباره برخی اظهارات ائمه جمعه در سایر کشورهای اسلامی و موضع گیریشان در قبال کشورهایی مانند سوریه، بحرین و فلسطین چیست؟ گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری هم در دیدار با نخست وزیر ترکیه اشاره کردند، قضیه سوریه به‌طور کلی با بیداری اسلامی در منطقه متفاوت است.

 

وی افزود: ما اخبار ریز و پنهان حرکت و مباحثی را داریم که در سوریه دنبال می‌شود، که چه کشورهایی حمایت می‌کنند و اخبار دقیقی داریم که در پشت قضیه انفجاراتی که در سوریه به دست گروه‌های مسلح صورت می‌گیرد و زن و بچه مردم به خاک و خون کشیده می‌شوند، اسرائیل حضور دارد.

 

وی اضافه کرد: اسنادی هم داریم مبنی بر اینکه متاسفانه برخی کشورهای منطقه در حالت خوش‌بینانه به صورت ناآگاهانه، که در واقع این طور هم نیست که ناآگاهانه باشد، با این حرکت‌ها همراهی می‌کنند.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه قضیه در سوریه موضوع مقاومت و از بین بردن مقوله مقاومت در منطقه است، تصریح کرد: امریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی به مرور زمان پس از اینکه حرکتی در دنیای اسلام به عنوان بیداری اسلامی شکل گرفت، در پی این افتادند که از فرصت بیداری اسلامی شکل گرفته بهره برداری کنند و با استفاده از عده‌ای مزدور در کشوری که مقاومت را می‌دان‌داری و حمایت می‌کند، آن حرکت‌ها و مجموعه‌های مقاومت را در هم بشکنند و از بین ببرند.

 

مصلحی افزود: آن‌ها این حرکت را شروع کردند و با کمال تاسف بسیاری از کشورهای منطقه که خود را در وضعی هستند که باید بیداری اسلامی قطعا در آن‌ها شکل بگیرد و می‌گیرد، همراه با امریکایی‌ها دارند، در این مقوله با صهیونیست‌ها همراهی می‌کنند و متوجه نیستند.

 

وی با بیان اینکه ما در صحبت‌ها و پیام‌هایی که با این‌ها داشتیم، اتمام حجت کردیم توجه داشته باشند مقوله‌ای که در سوریه دارد، شکل می‌گیرد توسط صهیونیست‌هاست، اضافه کرد: این موضوع هر کشوری را مانند ترکیه که به تعبیر مقام معظم رهبری سیاست‌مدارانش علاقه‌مند به اسلام هستند، در برخواهد گرفت، زیرا رژیم صهیونیستی و امریکا به هیچ وجه نمی‌توانند تحمل کنند کشوری در راستای پیاده کردن مسائل و مقوله مقاومت در منطقه حضور داشته باشد و یا قد علم کند.

 

وزیر اطلاعات ادامه داد: متاسفانه در نماز جمعه مسجد الحرام نکته تاسف باری که دیدم این بود که خطیب نماز جمعه در بحث سوریه خیلی احساسات را تحریک می‌کرد و برداشت‌های سویی از آیات قرآن در این باره داشت اما با کمال تاسف شأن خطیب جمعه این نیست که در موضوع بحرین که زنان و کودکان به خاک و خون کشیده می‌شوند، سیاسی کاری کند بلکه خطیب جمعه باید با عدالت بتواند به مباحث بپردازد.

 

مصلحی گفت: شأن خطیب جمعه این نیست که در مقوله سوریه که انفجارات آن به دست گروه‌هایی با پشتیبانی صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد، این طور موضع گیری کند اما درباره بحرین و یا به خاک و خون کشیده شدن زن و فرزند و افراد می‌ان‌سال در یمن اشاره‌ای نکند که البته این تلقی خوبی از خطیب جمعه نیست.

 

وزیر اطلاعات تاکید کرد: مسلمانان جهان باید توجه کنند آنچه در سوریه اتفاق می‌افتد، با مقوله بیداری اسلامی در منطقه تفاوت فاحش دارد زیرا پشت حرکت‌هایی که در سوریه شکل می‌گیرد، صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها حضور دارند و به هیچ وجه این حرکت‌ها مردمی نیست و مردم سوریه‌‌ همان مجموعه‌ای بودند که حمایت‌های آن‌چنانی را از دولت خود به عمل آوردند.

 

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که با توجه به نام‌گذاری روزی به نام «روز زمین» و حرکت به سمت فلسطین چگونه می‌توان از ظرفیت‌های حضور مسلمانان در حج عمره استفاده کرد، افزود: در «روز زمین» حرکت خوب و ارزشمند جهانی به ویژه در لبنان و غزه برای راهپیمایی به سمت سرزمین‌های اشغالی شکل گرفت.

 

وی گفت: این حرکت‌ها بیانگر این است که همه مردم دنیا به بحث فلسطین و ظلمی که در حق مردم آن صورت می‌گیرد، حساس هستند و نخبگان دنیا حرکتی را در این راستا شکل داده‌اند.

 

وزیر اطلاعات افزود: ظرفیت عمره و حج ظرفیت خوبی است و در واقع کنگره جهان اسلام است و به خوبی می‌شود از این مناسبت‌ها و موقعیت‌هایی که مانند «روز زمین» شکل می‌گیرد، بهره برداری کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مصلحی ادامه داد: انتظارم این بود که خطیب نماز جمعه مسجد الحرام به عنوان فردی که می‌تواند جزو نخبگان باشد، درباره این روز و حرکت جهانی که شکل گرفته و قطعا امریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با آن مخالف هستند، موضعی بگیرد و حرکتی بکند که متاسفانه ندیدم، وی اشاره‌ای در این زمینه داشته باشد.

 

وی افزود: انتظار ما این است که نخبگان عربستان حداقل در مباحثی مانند فلسطین حرکت‌ها و اقداماتی داشته باشند و واقع بینانه با این مسائل برخورد کنند.

 

وزیر اطلاعات گفت: انتظار این بود که حداقل حرکتی انجام شود و الگو از آن راه پیمایی گرفته شود و در واقع نمونه‌ای باشد تا حرکت راه‌پیمایی شکل بگیرد،‌‌ همان گونه که در بسیاری از کشور‌ها این حرکت پس از نماز جمعه شکل گرفت تا از مجموعه نخبگان و قشر جوان که این حرکت را کرده‌اند، حمایت شود.

 

وی ادامه داد: اما متاسفانه غیر از دعا در حق مردم فلسطین حرکت دیگری ندیدیم و انتظار این است که نخبگان به ویژه خطیبان نماز جمعه این مرکز و این کشور در این جهت نقش ایفا کنند و خودی نشان دهند که متاسفانه شاهد آن نبودیم.

 

وزیر اطلاعات گفت: از کشورهای مختلف در جمعیتی که در نماز جمعه «روز زمین» در مسجدالحرام شرکت کرده بودند، حضور داشتند و قطعا وقتی آن‌ها در اخبار متوجه می‌شوند، نخبگان و جوانان بیش از ۶۰ کشور جهان حرکت این چنینی را در «روز زمین» شکل دادند، از خود می‌پرسند چطور خطیب جمعه از کنار این قضیه می‌گذرد و اشاره‌ای به آن نمی‌کند.

 

مصلحی خاطرنشان کرد: اگر اشاره شود، قطعا پیامی است که به مردم کشور‌ها و افرادی که در اینجا شرکت کردند، منتقل می‌شود و آن‌ها این پیام را به کشور‌هایشان منتقل می‌کنند و اگر بعضا مجموعه‌های دیگری در این کشور‌ها حرکت‌هایی همراه با صهیونیست‌ها یا امریکایی‌ها دارند، نخبگانشان از این فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای روشن کردن مردم و آگاهی دادن آن‌ها استفاده می‌کنند تا حرکت و فکری در جهت همراهی با مردم فلسطین شکل بگیرد.


 
پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ
ساعت ٦:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
علیرغم تهدید فیس‌بوک به اخراج کاربران ضداسرائیلی صورت گرفت
پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ

خبرگزاری فارس: کاربران ایرانی به ادعای دوستی مردم اسرائیل پاسخ‌های جالبی داده‌اند.

خبرگزاری فارس: پاسخ‌های جالب کاربران ایرانی فیس‌بوک به ادعای دوستی وحشی‌ترین قوم‌ تاریخ

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، همزمان با فرارسیدن ایام نوروز و آغاز سال ۱۳۹۱ هجری شمسی برخی رسانه‌های غربی فارسی‌زبان از جمله رسانه دولتی رژیم سلطنتی انگلیس(بی‌بی‌سی فارسی) به همراهی شبکه اجتماعی فیس‌بوک اقدام جدیدی را در راستای پیشبرد اهدافشان درباره مناقشه ملت ایران و رژیم غاصب صهیونیستی آغاز کرده‌اند.

این رسانه‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی با هدف القای افتراق بین ملت و حکومت جمهوری اسلامی ایران، قصد دارند اینگونه وانمود کنند که مردم! اسرائیل با مردم ایران هیچ مشکلی ندارند و تنها مشکل آنها سیاست‌های دولتمردان جمهوری اسلامی است!

در همین راستا گروهی از صهیونیست ها با حمایت همه‌جانبه مسئولان ارشد شبکه اجتماعی فیس‌بوک و همچنین پوشش گسترده رسانه‌‌های ضدایرانی از جمله بی‌بی‌سی و بالاترین، صفحه‌ای را در فیس‌بوک تحت عنوان "ما مردم ایران را دوست داریم! ما هیچ وقت کشور شما را بمباران نخواهیم کرد!" ایجاد کرده و آن را نیز بمب عشق! مردم اسرائیل نامگذاری کرده‌اند.

اما دقایقی پس از ایجاد این صفحه توسط صهیونیست‌ها، کابران ایرانی حاضر در فیس‌بوک پاسخ‌های جالبی به آن ارائه کرده‌اند. این پاسخ‌های افشاگرانه علیه جنایات صهیونیست‌ها موجب شده است که این کاربران ایرانی طی اخطارهای متعدد از سوی مسئولان فیس‌بوک تهدید به اخراج از این شبکه به ظاهر اجتماعی آزاد شوند!

یک کاربر ایرانی با آپلود عکسی از جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها در جنوب لبنان که در آن کودکی که بر اثر اصابت بمب جنگنده‌های اسرائیلی سر از بدنش جدا شده، نوشته است: "من این عکس رو گذاشتم تو صفحه مسخره israel loves iran. اول اصلا منکر شدن و گفتن این عکس اصلا کدوم کشوره؟!! اینا کار اسراییل نیست و... بعد که جوابشونو دادم

این دفعه پلیس فیس بوک برام اخطاریه داد که اگه به فعالیت تو این صفحه israel loves iran همینطوری ادامه بدی غیرفعالت میکنیم!

ما در ره عشق نقض پیمان نکینیم ، گر جان طلبد دریغ از جان نکنیم ، دنیا اگر از یزید لبریز شود ، ما پشت به سالا شهیدان ...نکنیم.

این عکس مربوط به کمپ سازمان ملل متحد نزدیکه روستای قانا در جنوبه لبنانه که در حمله سال 1996 اسراییل بعد از اینکه خیلی از مردم غیرنظامی جنوب لبنان با خیال اینکه چون کمپ سازمان ملل از بمباران اسراییل در امانه به اونجا پناهنده شده بودن اما اسراییل طبق ذاته همیشگیش اونجا رو به شدت بمباران میکنه طوری که حتی عده ای از سربازای سازمان ملل رو هم علاوه بر غیر نظامی های لبنانی تو اونجا شهید میکنه."

 

 

 

یک کاربر دیگر ایرانی نیز با آپلود عکسی از یک جشن صهیونیست‌ها که در آن قتل‌عام 73 هزار ایرانی توسط یهودیان جشن گرفته شده، می‌نویسد: "اینها همون آدم ها (بخوانید حیوان ها) یی هستند که چند روز پیج زدن و از علاقه شدیدشون به ایرانیان لب به سخن می آوردند!!!

جشن عید پوریم به مناسبت قتل عام 73 هزار ایرانی...."

 

همچنین کاربر دیگری از ایران نیز با طراحی لوگوئی مشابه لوگوی صفحه صهیونیست‌ها در فیس بوک، اما با پیامی متفاوت که در آن تصویری از شهید داریوش رضایی‌نژاد به همراه دخترش دیده می‌شود، در متنی انگلیسی خطاب به اوباما نوشته است: "Mr. President Obama! If you have chosen for tonight’s story the life of a prince and you are missing some details then you can probably play this Iranian lullaby for "Malia" and "Sasha”, who will probably get know the least sufferings that the politicians of your country have imposed on them since the coup on 1950. Maybe in this way, by the time the night is over and the morning comes, the next generation of the Americans has a more reasonable viewpoint on Iran that only wants to be advanced and religious.

As you kiss your daughters, just remember a girl who is hasn’t kissed her father for 8 moths !because he was martyred by your friends “MOSAD terrorists” !

 

در این متن به جنایات همیشگی و وحشیانه صهیونیست‌ها اشاره و ترور شهید رضایی نژاد از دانشمندان هسته‌ای کشورمان توسط دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی(موساد)به اوباما یادآوری شده است.

کاربر دیگری نیز با طراحی تصویری خطاب به ساکنان سرزمین‌های اشغالی نوشته است که: "ما ایرانیان از شما متنفریم"

 

گفتنی است، موج پاسخ‌های خلاقانه کاربران ایرانی به این اقدام صهیونیست‌ها و در قبال آن تهدید مسئولان فیس بوک به اخراج این کاربران همچنان ادامه دارد.

این اقدامات کاربران ایرانی با حمایت برخی کاربران عرب‌زبان همچنان ادامه دارد و اکثر این تصاویر و نوشته‌های ایرانیان با کامنت‌ها و نظرات موافق مردم عرب‌زبان روبرو می‌شود.

یادآور می‌شود، مردم ایران ساکنان سرزمین‌های اشغالی را مردمی غاصب و تروریست می‌دانند که سرزمین فلسطینیان را به زور اشغال کرده و روزانه چندین تن از آنان را به شهادت می ‌رسانند.

 

 

 

در ایام حمله رژیم اشغالگر قدس به جنوب لبنان تصاویری از کودکان اسرائیلی منتشر شد که بر روی بمب‌های اسرائیلی که در حال شلیک به سمت جنوب لبنان بودند، می‌نوشتند: "هدیه‌ای برای کودکان لبنانی!!!"

انتهای پیام/


 
«چک برگشتی» از هیچ خط قرمزی عبور نکرد/ سریال قصد تخریب نداشت
ساعت ٦:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
مدیر شبکه یک در گفت و گو با فارس:
«چک برگشتی» از هیچ خط قرمزی عبور نکرد/ سریال قصد تخریب نداشت

خبرگزاری فارس: مدیر شبکه یک سیما گفت: سریال «چک برگشتی» ضمن اینکه از خطوط قرمز عبور نکرد، بنای تخریب نداشت به همین دلیل نگران تخریب و جریان سازی برای سریال هم نبودیم.

خبرگزاری فارس: «چک برگشتی» از هیچ خط قرمزی عبور نکرد/ سریال قصد تخریب نداشت

مهدی فرجی در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس در پاسخ به این سوال که سریال چک برگشتی با شفافیت و صراحت به مسائل اجتماعی روز می پردازد و حتی در این میان نقدهایی را هم به برخی موارد نظیر تورم دارد، چطور تلویزیون در ساخت این سریال جسارت کرد؟ گفت: تلاش ما در واقع در سال های اخیر در سریال سازی این بوده که بتوانیم به موضوعات اجتماعی و مسائل مبتلابه مردم در سریال سازی توجه کنیم. به عبارتی دیگر مردم خود را در سریالهای ما بتوانند ببینند. این موضوع در سریالهای پایتخت، سقوط یک فرشته، از یاد رفته، تا ثریا و ... نیز روی داد و این روال در سریال سازی شبکه یک وجود دارد.

وی ادامه داد: نوروز امسال نیز فرصت مناسبی بود که در انتخابات مرحله اول و دوم مجلس شورای اسلامی قرار داشت. انتخابات مجلس حادثه بسیار مهمی در کشور است و تلاش ما این بود که بتوانیم بازتابی از این ماجرا در سریالمان داشته باشیم، در عین حال یک نقد اجتماعی که بشود از آن برداشت مثبت و سازنده ای کرد،نیز داشته باشیم.

فرجی تصریح کرد: من تاکید می کنم ما تقریبا هیچ خط قرمزی را در این سریال نشکستیم و سعی کردیم کنترل شده و هدایت شده مضامین اجتماعی و فرهنگی را طرح کنیم، طرح این شکلی موضوعات هم در تلویزیون با محدودیت روبرو نیست. طبیعی است که اشراف به موضوعی که می خواهیم بگوییم از اهمیت بالایی برخوردار است و خودمان باید بدانیم که می خواهیم چه بگوییم. چه هدفی را دنبال می کنیم و از آن دور نشویم.

وی افزود: این مسیر را آقای مقدم به خوبی جلو بردند و گروه نویسندگان هم تعامل خوبی داشتند. تعامل سازندگان نیز بسیار خوب بود و همین توجه ها و دقت نظرها در بازنویسی متن ها باعث شد تا مدیریت هم از آنها حمایت کند تا کار کمترین صدمه را در مرحله پخش ببیند.

مدیر شبکه یک در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر واکنش ها گفت که به نظرم این نگرانی خیلی وجود نداشت. چون ما می دانستیم که می خواهیم چه بگوییم. در عین حال بنایی نداشتیم که حرفهای تخریبی بزنیم، حرفهای سریال کاملا مثبت و سازنده بود. وی افزود: می خواستیم بگوییم که کسی که کاندیدای مجلس می شود، خودش هم در حاشیه درگیر مسائل و مشکلات زندگی شخصی خود است ولی نگاه سازنده ای به مقوله انتخابات دارد. هوشیاری مردم در انتخاب کاندیداها نیز از موارد دیگر بود که در جای جای سریال نیز به آن اشاره شد که مردم با هوشیاری رفتار کاندیداها را نگاه می کنند و آنها را ارزیابی کرده و انتخاب می کنند.

 

فرجی در پایان گفت: این موارد اساسا حرفهایی است که به اعتقاد من تمام فرهیختگان و فرهنگیان کشور از آن دفاع می کنند و نگران اینکه کسی احیانا بخواهد این سریال را تخریب کند و یا جریان سازی کند، نبودیم. در عین حال آقای ضرغامی و آقای دارابی نیز لحظه به لحظه در جریان داستان قرار داشتند و نظرات خود را اعلام می کردند و همه این ملاحظات باعث شد تا ما به شایستگی از کار حمایت کنیم.


 
هجوم مردم انگلیس به پمپ‌بنزین‌ها برای ذخیره سوخت
ساعت ٦:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
هجوم مردم انگلیس به پمپ‌بنزین‌ها برای ذخیره سوخت

خبرگزاری فارس: پس از آنکه خبرهایی مبنی بر اعتصاب رانندگان شرکت های حمل و نقل سوختی در انگلیس مطرح شد مردم این کشور برای ذخیر سوخت به پمپ‌بنزین‌ها هجوم بردند.

خبرگزاری فارس: هجوم مردم انگلیس به پمپ‌بنزین‌ها برای ذخیره سوخت

به گزارش فارس به نقل از بی بی سی، به دنبال هجوم دو روزه خریداران سوخت به پمپ‌بنزین‌ها در انگلیس، دولت این کشور امروز شنبه توصیه پیشین خود به دارندگان خودرو برای ذخیره بنزین را پس گرفت و اعلام کرده است که دیگر ضرورتی ندارد آنها باک‌های بنزین خود را پر نگه دارند.

به دنبال انتشار خبر اعتصاب احتمالی رانندگان شرکت‌های حمل و نقل مواد سوختی (تانکرها) در این کشور در طول تعطیلات عید پاک، "فرانسیس مود" از نمایندگان محافظه‌کار مجلس عوام انگلیس، گفته بود که مردم باید در گالن، بنزین ذخیره کنند.

چهارشنبه گذشته نیز "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس، به صاحبان خودرو در این کشور توصیه کرده بود که با توجه به احتمال اعتصاب، باک‌های بنزین خود را "پر کنند".

به دنبال این اظهارات کامرون، صف‌هایی طولانی در اطراف پمپ‌بنزین ها در سراسر انگلیس تشکیل شد.

امروز شنبه، ۳۱ مارس نیز بی‌بی‌سی گزارش‌هایی از تشکیل صف و تداوم کمبود بنزین در برخی پمپ‌بنزین‌ها در لیدز، کنت، ساری، برکشر، هرتفوردشر و جنوب شرق لندن دریافت کرده است.


 
تمهیدات و تسهیلات ویژه ترافیکی در تهران به مناسبت روز طبیعت
ساعت ٦:٠۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱۳  
در اطلاعیه پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام شد
تمهیدات و تسهیلات ویژه ترافیکی در تهران به مناسبت روز طبیعت

خبرگزاری فارس: پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی تهران برگ به مناسبت سیزدهم فروردین ماه (روز طبیعت) طی اطلاعیه ای از اجرای تمهیدات و تسهیلات ویژه ترافیکی در این روز خبر داد.

خبرگزاری فارس: تمهیدات و تسهیلات ویژه ترافیکی در تهران به مناسبت روز طبیعت

به گزارش خبرگزاری فارس،در این اطلاعیه آمده است:به منظور برقراری نظم و ایمنی ترافیکی و سهولت حرکت در معابر و تقاطع های اطراف تفرجگاه های شهر تهران و شناسایی و پوشش ترافیکی مراکز جاذب سفر و پارکها و گردشگاه های تفریحی شهر تهران در خصوص برقراری انظباط ترافیکی و ایمنی تردد در روز طبیعت تمهیدات ترافیکی ویژه ای در نظر گرفته شده است که متن آن به شرح ذیل می باشد.

1-تردد کلیه کامیونها و تریلرها باستثناء وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و مواد غذایی فاسد شدنی در کلیه معابر شهر تهران و همچنین تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده های مخصوص و قدیم کرج، جاده کن و سولقان، جاده لشگرک، افسریه، اسب دوانی، بزرگراه بعثت و فدائیان اسلام و شهرزاد از ساعت 0600 الی 2400 روز یکشنبه مورخه 13/11/91 ممنوع می باشد.

2-حرکت موتورسیکلت ها، موتور سه چرخ و وسایل کندرو از ساعت 0600 الی 2400 مورخه 13/1/91 در خیابانهای ولیعصر از میدان ونک به سمت شمال، شهید باهنر، آزادی، شهید رجائی و بزرگراههای چمران، شیخ فضل الله نوری، مدرس،آیت الله صدر و آفریقا ممنوع بوده و عوامل پلیس راهور در صورت مشاهده از حرکت این قبیل وسائط نقلیه جلوگیری خواهند نمود.

3- از حرکت وسایل نقلیه ای که اقدام به جابجایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت همچنین سوار نمودن مسافر در صندوق عقب اتومبیل،باربند، اطاق بار و سوار نمودن مسافر و اطفال در سمت چپ راننده می نمایند،برخورد و جلوگیری به عمل خواهد آمد.

4- در صورت لزوم از روی پل استخر، بزرگراه شهید بابائی قبل از رستوران طلائیه از ساعت 1600 تا عادی شدن بار ترافیکی محور، محدودیت بعمل آمده و تردد وسائط نقلیه به سمت جنوب از طریق بزرگراههای شهید بابائی و صدر هدایت خواهد شد.

ضمنا در صورت یکطرفه شدن جاده لشگرک به سمت تهران از انتهای بلوار ارتش، سوهانک به سمت گردنه قوچک نیز از ساعت 1600 محدودیت تردد اعمال خواهد شد.

5- در صورت نیاز از ساعت 0700 الی 1300 جاده دماوند از تهران به آبعلی و از ساعت 1600 از آبعلی به تهران یکطرفه خواهد بود.

6- در صورت نیاز خیابان هنگام از تقاطع سه راهی دوازدهم الی تقاطع هنگام بلوار لویزان و ضلع غربی پادگان لویزان از ساعت 0700 الی 1300 جنوب به شمال و از ساعت 1600 الی 2200 شمال به جنوب یکطرفه خواهد بود.

در پایان این اطلاعیه آمده است:بدون شک هدف از اجرای تمهیدات ترافیکی در روز سیزدهم فروردین ماه افزایش ایمنی شهروندان عزیز بوده لذا از همه مردم فهیم شهر تهران درخواست می شود تا ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با پلیس و ماموران راهور پایتخت همکاری تنگاتنگ و صمیمانه داشته باشند تا انشاءا... به کمک هم بتوانیم روز طبیعت را با خاطره خوش به پایان برسانیم.

انتهای پیا/ز


 
حجاب، حق الله است یا حق الناس؟
ساعت ٦:٥۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۱/۱٠  

حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد، نه شوهر و نه ویژه برادر و فرزندانش است.

آیت‌الله جوادی آملی

قرآن کریم وقتی درباره حجاب سخن می‏‌گوید، می‏‌فرماید: حجاب عبارت است از احترام‌ گذاردن و حرمت قائل شدن برای زن که نامحرمان او را از دید حیوانی ننگرند؛ بنابراین، نظر کردن به زنان غیر مسلمان را بدون قصد تباهی جایز می‏داند.

شبهه‏ای که در ذهنیت برخی هست، این که می‏‌پندارند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده و وابستگی به شوهر برای او درست کرده و بنابراین، آن را نشانه ضعف و محدودیت زن می‌دانند.

راهکار این شبهه و تبیین حجاب در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملا درک کند، حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف‏ نظر کردم. حجاب زن مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضیم. حجاب زن مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت بدهند. حجاب زن، حقی الهی است؛ بنابراین، می‏بینید در جهان غرب و کشورهایی که به قانون غربی مبتلا هستند، اگر زن همسرداری آلوده شد و همسرش رضایت داد، قوانین آنها پرونده را مختومه اعلام می‏کند، ولی در اسلام این چنین نیست.

 

حرمت زن نه اختصاص به خود زن دارد، نه شوهر و نه ویژه برادر و فرزندانش است.

همه اینها اگر رضایت بدهند، قرآن راضی نخواهد بود، چون حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق‏ الله مطرح است و خدای سبحان، زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقت باشد و پیام عاطفه بیاورد.

اگر جامعه‏ای این درس رقت و عاطفه را ترک کرد و به دنبال غریزه و شهوت رفت، به همان فسادی مبتلا می‏شود که در غرب ظهور کرده است؛ بنابراین، کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم.

از اینکه قرآن کریم می‏گوید هر گروهی، اگر راضی هم باشند، شما حد الهی را در برابر آلودگی اجرا کنید، معلوم می‏شود عصمت زن، حق‏ الله است و به هیچ کسی ارتباط ندارد.

قهرا همه اعضای خانواده و اعضای جامعه و به ویژه خود زن، امین امانت الهی هستند.

زن به عنوان امین حق‏ الله از نظر قرآن مطرح است؛ یعنی این مقام، این حرمت و حیثیت را خدای سبحان که حق خود اوست، به زن داده و فرموده این حق من را تو به عنوان امانت حفظ کن.

آنگاه جامعه به صورتی درمی‏آید که شما در ایران می‏بینید. جهان در برابر ایران خضوع کرده است، زیرا در مسأله جنگ تا آخرین لحظه، صبر کرد و کاری که بر خلاف عاطفه و رقت و رأفت و رحمت باشد، انجام نداد؛ با این که دشمنان او از آغاز، حمله به مناطق مسکونی، کشتار بی‌رحمانه بی‏گناهان و غیر نظامی‏ها را مشروع کردند.

جامعه‏‌ای که قرآن بر آن حاکم است، جامعه عاطفه است و سرش این است که نیمی از امور جامعه را معلمان عاطفه به عهده دارند و آن مادران هستند.

چه بخواهیم، چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم، اصول خانواده درس رأفت و رقت می‏دهد و رأفت و رقت در همه مسائل کارساز است؛ بنابراین، در هر بخشی و هر بعدی از ابعاد برای سیر به مدارج کمال بین زن و مرد تفاوتی نیست، منتها باید اندیشه‏ها قرآن‏ گونه باشد؛ یعنی همان‌گونه که قرآن بین کمال و حجاب و اندیشه و عفاف جمع کرد، ما نیز در نظام اسلامی بین کتاب و حجاب جمع کنیم؛ یعنی عظمت زن در این است که:

«أن لا یرین الرجال ولا یراهن الرجال؛ نبینند مردان نامحرم را و مردان نیز آنان را نبینند».

اگر کسی از تشخیص اصول ارزشی عاجز باشد، ممکن است ـ معاذالله ـ حجاب را یک بند بنداند و حال اینکه قرآن کریم وقتی مسأله لزوم حجاب را بازگو می‏کند، علت و فلسفه ضرورت حجاب را چنین بیان می‏فرماید:

«ذلک أدنی أن یعرفن فلا یؤذین؛ برای اینکه شناخته نشوند و مورد اذیت واقع نشوند»، چرا که آنان تجسم حرمت و عفاف جامعه هستند و حرمت دارند.

بر پایه مطالب گفته شده، مرد و زن در معیارهای اصلی همتا هستند و یک سلسله مسئولیت‏های اجرایی برای مرد است که اگر انجام ندهد، باید وزر آن را تحمل کند؛ بنابراین، نتیجه می‏گیریم که اولا آن تهمت‏هایی که به اسلام زده و می‏گویند که اسلام نیمی از جامعه را از بسیاری از حقوق محروم کرده است، نارواست.

دوم آن که این تعصبات و رسوم جاهلی که از دیرباز در فرهنگ جوامع اسلامی رواج پیدا کرده که از زن به عنوان مظهر ضعف و زبونی یاد می‏کنند، باید زدوده شود.

سوم این که اگر کسی احساس می‏کند زن نباید از علوم و مسائل تربیتی و مانند آن که خدمات قابل عرضه‏ای به جامعه ارائه می‏دهد استفاده کند، باید از این اعتقاد صرف‏ نظر کند و علاقه‏مند باشد زن همتای مرد در این علوم و معارف بار یابد و به جامعه خدمت کند، مگر جایی که به طور استثنا وظیفه مرد قرار گرفته است.

چهارم، جمله «عاشروهن بالمعروف» اختصاصی به مسائل داخل منزل ندارد، بلکه در کل جامعه هم جاری است و مسأله پنجم این است که زن در برابر مرد، غیر از زن در مقابل شوهر است؛ یعنی زن در مقابل شوهر باید تمکین کند، ولی زن در مقابل جامعه، مثل فردی از افراد جامعه است و این چنین نیست که باید اطاعت کند و در مسائل خانوادگی هم می‌بینیم که گاهی زن قوام و قیوم است و مرد باید پیروی کند، همچنان که پسر باید از مادر اطاعت کند ولو در حد بالایی از تخصص‏های علمی باشد.

در پایان هرچند هنوز شبهاتی در مسأله برابری زن و مرد قابل طرح است، لیکن با توجه به اصول کلی یاد شده و آشنایی با خطوط اصیل نظام ارزشی در اسلام و تبیین محور سعادت و شقاوت، پاسخ آنها روشن خواهد بود».


 
 
 
 

محجبه ها فرشته اند